bolacy-brzuch

Stomach pain during pregnancy ? Do not panic !

Nie każdy ból brzucha w okresie ciąży, należy wskazać, że coś jest nie tak. Ale nie, nie możemy pominąć. Każdy rodzaj bólu powinno być konsultowane z lekarzem, bo nigdy nie wiadomo, co jest przyczyną problemu. W pierwszym trymestrze ciąży do 90 procent kobiet doświadcza bólu brzucha. Zwłaszcza kobiety, które […]

Nie każdy ból brzucha w okresie ciąży, należy wskazać, że coś jest nie tak. Ale nie, nie możemy pominąć. Każdy rodzaj bólu powinno być konsultowane z lekarzem, bo nigdy nie wiadomo, co jest przyczyną problemu.

W pierwszym trymestrze ciąży aż do 90 procent kobiet doświadcza bólu brzucha.
Zwłaszcza kobiety, które są w ciąży po raz pierwszy w stale słuchać swojego ciała. Nie wiem, czy ból brzucha jest normalne, albo zwiastować poważne kłopoty. W pierwszym trymestrze ciąży aż 90 procent kobiet czuje. W większości pacjentów zgłosić ból podobny do tego, który występuje, gdy miesiączki.
W drugim i trzecim trymestrze ciąży, kobiety również wystąpić ból brzucha, ale są one bardziej zindywidualizowane. -. W drugim trymestrze ciąży, pacjenci rzadko skarżą się na ból brzucha, ale bliżej rozwiązania, tym bardziej tam ponownie

biesiadny macicy

przyczyną bólu brzucha jest na ogół prawidłowo rośnie waga macicy. - Na początku ciąży, ból rzeczywiście pojawiają się jako obiecują miesiączki. Pacjenci skarżą się na ból lub skurcze i uczucie jakby "rozdarcia" w krocze. Ból jest wynikiem przeciążenia spowodowanego skutkami podwyższony poziom hormonu - progesteronu. Ponadto rośnie ciężar macicy prowadzi do więzadła macicy. Boli, gdy jeden raz, po drugiej zaś strony, w pachwinie, o różnej intensywności, lub po obu stronach. Czasem ból może być bardzo silny, a jeśli nie są silniejsze po prawej stronie może zapowiadać wyrostka robaczkowego. Następnie trzeba szybko zdiagnozować sytuację i skonsultować się z chirurgiem. - W pierwszym trymestrze ciąży, ból brzucha w czasie ciąży , może również sygnalizować ryzyko poronienia! Dlatego nie możemy ignorować, nawet bardzo uciążliwe bóle w dolnej części brzucha. Jeśli są prawidłowe, a do tego nie jest plamienie, zabrudzenia, nie wspominając o krwawienie, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, najlepiej do szpitala. Natomiast, przeszywający ból, występującego we wczesnej ciąży rozpoznaną przez lekarza ginekologa, jak zwykle, może wystąpić do połowy ciąży.

Maluch z odcinków

W drugim trymestrze ciąży, macica rozciąga się i rośnie wraz ze wzrostem dziecka, które się porusza, wije i kopnięcia. Te rzuty mogą być bolesne, ale są one nieszkodliwe.
Ból w podbrzuszu często wynikiem niedotlenienia macicy wady spowodowane jego konstrukcji. Czasami kobiety mają macicy dwurożna a potem ma problemy z powiększeniem i może prowadzić do oderwania się łożyska. Ból brzucha może wystąpić, gdy kobieta jest, na przykład, tak zwaną podwójną macicy. duplex - to może prowadzić do przedwczesnego oderwania się łożyska
. Ból, objawiającego się drętwienie dolnej części brzucha, są niebezpieczne. - Jeśli ból nie ustępuje, a następnie, gdy wstaje z krzesła kobieta czuje się jak "zabrakło jej skóry", który ma poczucie taśmy, objaw niebezpieczne, zwłaszcza gdy czujesz taki ból w spoczynku na noc. Następnie, po macicy powinno być dobrze ukrwiona i ciąży zrelaksowany. Gdy brzuch staje się twardy i nie ma uczucia "nie skóra", to znaczy, że coś jest nie tak. Z takim bólem kobiety powinny skonsultować się z lekarzem!

Lekarz ostrzega przed niedoceniania drugim i trzecim trymestrze na ból brzucha związany z bólem w krzyżach. Jest to niebezpieczny objaw, a czasami ból w dole pleców i brzucha może zwiastować pit stopniowe odklejanie się łożyska. Nie towarzyszy krwawienie, ponieważ łożysko oddziela się stopniowo, a krwawienie do jamy macicy. Krwawienie jest zatem niewidoczne z zewnątrz. Nie chodzi o to, aby bać się bólu w krzyżach, co jest często skargi w ciąży, ale także trzeba być ostrożnym i mówić o tym podczas wizyty u lekarza.
Ból brzucha na dole, czasem sprzęgło związane z zaburzeń elektrolitowych, ze względu na konsumentów nie pić zbyt mało płynu i brak diety potassium.In ta sprawa, zwłaszcza w lecie, trzeba pić więcej wody i podjąć takie Aspargin uzupełnić brak potasu.

Skurcze przepowiadając

Braxton-skurcze zwane Hicks, John (nazwa pochodzi od angielskiego położnika, który jako pierwszy opisał go w XIX wieku) może pojawić się po 20 tygodniu ciąży. Skurcze Braxtona-Hicksa są nieregularne i pierwsza bezbolesne w ten sposób trenuje macicy przed porodem. Objawiają się jako uczucie rozpychania i są postrzegane przez mężczyzn jako twardnienie brzucha. Każda kobieta, która odczuwa ból inaczej:. Niektórzy mówią, że są całkiem do przyjęcia, inni uważają je za szczególnie uciążliwe, bo "go chwycić", nawet kilka razy dziennie, i sprawiają, że trudno chodzić

Te skurcze macicy, które występują co 20-30 sekund, a samo napięcie nie dłużej niż 2 minuty. Bliżej data urodzenia, które są mocniejsze. Oczywiście nie są zwykle dwa tygodnie przed terminem, i iść po jednym lub dwóch godzin. Skurcze przepowiadając różnią się od porodu, które nie powodują szyjki rozszerzeniu. To jak "rozgrzania" macicy przed urodzeniem. Ale każdy przypadek jest inny i każdy ból kobiety przepowiedni pojawiają się w różnym czasie i różnym natężeniu. - Nie panikuj. Przed porodem, zwykle na dwa dni, pozostawiając wtyczkę śluzowej. On jest jak białko jaja kurzego. Jego odejście może zwiastować rychłe datę urodzenia. Ale czasami pin wkrótce po odejściu zbuntowanej brzuch nadal boli, to należy podejrzewać, że to nie był przepowiadając bólu, ale pracy. Oni są rytmiczne i częstsze, zwykle towarzyszy ból w kości krzyżowej.
Ale zdarza się i tak, że ból łagodnieje i idzie przez proroków, choć śluzowej wtyczki od hotelu. Dopiero po kilku dniach zaczynają się prawdziwym bóle porodowe.

Uciskani wątroby i nerek

Jeśli lekarz stwierdzi, że na badania macicy jest miękka, a pacjent nadal upierają się, że bardzo dole brzuch boli, trzeba poprosić ją do innego lekarza. Czasami, ponieważ wyniki bólu z popychając macicy do innych narządów. Presja na wątrobie i jelitach, która sprawia, że ​​kobiety mają problemy z trawieniem. Może to być postrzegane jako uczucie "kruszenia" i ból w prawym górnym kwadrancie brzucha, nudności i towarzyszy zgaga. Liver działa jako nieodpowiednią dietą, ponieważ ciąża jest dodatkowo obciążony progesteronu - hormonu ciążowego, który zmniejsza ilość kwasów żółciowych. Wątroba nie może strawić, jak powinno! Kiedy pacjent poinformował swędzenie skóry, a następnie trzeba wykonać testy diagnostyczne, być może dlatego, że wykazała, że ​​choroby wątroby.
Mogą również pojawić się zaparcia - wypróżnień, ponieważ jest spowolniony. Dlatego w ciąży kobieta powinna przestrzegać diety - nie jeść ciężkich posiłków. Jeśli tak obciążone przez wątrobę będzie jej jedzenie z wysokim poziomem cholesterolu (np, smażone w oleju), wątroba będzie bardzo trudno sobie z nimi radzić. Z tego również pracę jelit wolniej, więc mogą pojawić się wzdęcia i pojawiają się "pieczenie" brzuch. Zaparcia z kolei powoduje powstawanie hemoroidów. - Hemoroidy

płód uciska również do moczowodu, powodując zatkanie przewodu moczowego, a czasem kolki nerkowej. - Szczelność i ból. Z krzyża promieniujący wzdłuż grzebienia biodrowego do cewki moczowej sugeruje disorders.This dróg moczowych jest, co się dzieje najczęściej zaburzenia czynności nerek o ciąży, występują zakażenia układu moczowego, objawy kolki nerkowej i zaburzenia czynności wątroby
Wszystko, czego potrzebujesz, aby dokładnie zdiagnozować dolegliwość, skonsultuj się ze specjalistą i stosować się do zaleceń lekarzy. W przypadku ból brzucha w czasie ciąży kobiety mogą być podane leki rozkurczowe. - Nie stosować czopki, ponieważ mogą podrażnić szyjki macicy, który może rozpocząć się rozwijać. Absolutnie nie do bólu użyć termofor lub ciepłą kąpiel, ponieważ może to spowodować przeciążenie organizmu, które w ciąży nie jest zalecane.